Интересно

Нови Фчерашни во недела

Неделата навечер е резервирана за нова доза на „Фчерашни новости“. Професионалната, независна и храбра новинарска екипа за неделава ви подготви: Приказна за едно семејство Фчерашни во живо од протестот во Радовиш Интервју со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Нова Фчерашни дебата Не ги пропуштајте новите „Фчерашни новости“ оваа недела од 20 часот на „Телма“ и во […]

Марјана го менува Марјан?

Во последните две епизоди Марјан го нема на ководителското место покрај Жаре…Како посветени новинари на сајтот, решивме да стигнеме до суштината на проблемот. На местото на Марјан ќе дојде новата водителка – Марјана. Ајде, ќе ја преживеете и оваа глупава шега 😀 Марјан се враќа во студиото од наредната епизода

Се гледа ли крајот на преговорите за името?

Ексклузивното интервју со премиерот Зоран Заев беше емитувано вчерашната епизода на „Фчерашни новости“. Професионалната екипа на најгледаните (хумористични) вести за неделава ви подготви и: – Се гледа ли крајот на преговорите за името? – Дали поранешниот премиер конечно си најде канцеларија во судот? – Протест на македонските пирати и гусари За оние што ја пропуштија, […]

Познатите за Св. Валентајн

Лани се заигравме на темата како би се пуштале познатите личности од Македонија. Да не останеме покусо, и годинава за Св. Влентајн ви ја промовираме серијата „Валентин хардер“.   Зоран Заев: Женска… изгледаш како да ти треба уште еден јазик… Втор јазик…   Никола Груевски: Женска, ме потсеќаш на ВМРО…Сакам да сум со тебе 10 […]

ФХ3Х работеше на 3 од 5 филма номинирани за „Оскар“ за најдобри визуелни ефекти

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х работеше на три од петте номинирани филмови во категоријата за најдобри визуелни ефекти на 90. по ред „Оскари“. Во конкуренција на Guardians of the Galaxy Vol. 2, Kong: Skull Island и Star Wars: The Last Jedi, на кои работеше ФХ3Х се Blade Runner 2049 и War for the […]

Јас киснам во архив

Помина само еден месец од хитот „Кристмас“, а „Фчерашни новости“ веќе имаат нова песна. Во вчерашната 20. епизода, премиерно беше изведена „Јас киснам во архив“: Во останатите новости, публиката имаше можност последна да дознае и: – Големи протести за името во Џепчиште – Фчерашен хороскоп: Кои се најмалер хороскопски знаци во Универзумот? – За што […]

Моето VS твоето детство

Многу работи се сменети од времето кога ние бевме деца. Добро, „Бољи живот“ уште се емитува, ама па многу други работи изгледаат поинаку 🙂 Жаре од моето VS Жаре од твоето детство   Груевски од моето VS Груевски од твоето детство   Зоки од моето VS Зоки од твоето детство   Поет од моето VS […]

Непоканет гостин во Еден на Еден

Покрај Ана и Раста и Нина Ангеловска од Групер, во неделата имавме уште еден гостин во Еден на Еден. Но, непоканетиот гостин, не само што влезе во студиото кај Жаре, туку и влета среде снимањето на скеч позади камерите.

Патот на Цане до Брисел

Постои ли прифатлива формула за спорот со името?  Екипата на „Фчерашни новости“ по темелна анализа дојде до решението на проблемот. Во епизодата 19, која веќе е достапна на „Јутјуб“, последни дознајте и: – Каква тајна се крие во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ? – Патот на Цане до Брисел – Зошто македонската јавност е против двојазичност? […]

© 2018 Еден на Еден. Сите права задржани. Web by Glitch Agency. Hosted by xo.mk.