Содржини

Жаре стана Амбасадор за борба против гладот

Банката за храна на Македонија му додели Уверение на Жарко Димитриоски, со кое го прогласува за Амбасадор во борбата против гладот. Маркетинг агенцијата „Еден на Еден“ ќе даде сè од себе да ја помогне Банката за Храна, која секојдневно разнесува оброци до најранливите категории во државава – изјави Димитриоски. Банката за храна постои од 2011 […]

Пак го снема Владо Јаневски

Барем од неговите видеоспотови 🙂 Со нашиот пријател Владо Јаневски денеска се држуевме на промоцијата на видеозаписот за песната „Последна заблуда“. Песната е авторско дело на Владо Јаневски, а аранжманот е на Никша Братош. Во видеоспотот наместо Владо, се појавуваат модели од студиото „Црнокрак“, со што пејачот се враќа на стариот метод – тој да […]

Жарко Димитриоски дел од жирито на креативниот фестивал „BalCannes“

Креативниот директор на маркетинг агенцијата „Еден на Еден“, Жарко Димитриоски годинава е еден од петте македонски претставници на овогодинешното, најголемо досега, жири на креативниот фестивал „BalCannes“. Составено од некои од најдобрите и најискусни 25 стручњаци во комуникациската индустрија од регионот, во жирито покрај Димитриоски, Македонија ќе ја претставуваат и Гордана Ампова Димeвска („Зегин“), Ленче Карпузовска (ЕВН), Василије Чорлука („Сачи&Сачи“ / „Публицис ОНЕ“) […]

Кога Дарко Лешоски зборува како Златко Калински

Нашиот пријател Дарко Лешоски во средата ја промовираше својата втора книга насловена како „…И тогаш Јаков му дари на Јосиф шарена облека“. Лешоски беше наш гостин во сезона 7, но наместо класичен муабет го замоливме да направи нешто поинакво. Дарко ги чита топ 10 коментарите на легендарниот Златко Калински!  

За Игор…

Човекот за кој не треба претставување. Ако веќе мора, ќе го претставиме како еден од најдобрите пријатели на „Еден на Еден“, со тоа и најчест гостин 🙂 Денеска Игор Џамбазов полни 54 години. Пријателе, уште долго долго да ни доаѓаш во емисија. Потсетете се на дел од гостувањата. Годините не се битни, секој разговор со […]

А сад адио СЕЗОНА 8

Со вчерашната последната Best of епизода и официјално ѝ кажуваме ЧАО на Еден на Еден сезона 8! Имавме повеќе од 30 одлични гости од секоја професија: Пејачи, актери, политичари, доктори, спортисти, бизнисмени, водители, па дури и нашите сниматели! Се забавувавме со безобразните карти, се плукавме кога веќе не се издржуваше, читавме лоши твитови, пеевме, игрвме… Ја […]

„Депресито“ за крај на „Фчерашни новости“

Со „Депресито“, песната која во само два дена стана една од најслушаните македонски песни, заврши и втората сезона на „Фчерашни новости“. Екипата на Бранко Огњановски со 30. епизода од оваа сезона докажа зошто во една година стана најгледаната хумористична емисија во македонскиот етер. Eве што последни дознавте: Aнкета: Како го доживеавте отварањето на вратите од […]

Хаус и техно забава на Средно Водно

Nicole Moudaber, Better Lost Than Stupid и Denis Cruz се имињата кои ќе бидат на големата забава на 30 јуни на Средно Водно во Скопје, како дел од уште една Win Music Freedom приказна. Win Music Freedom се труди да создаде забава над вашите очекувања. Вашата доверба е главниот мотивирачки лифт кој високо го крева […]

Преку 50 земји учеснички на NEM 2017, „Еден на Еден“ единствени од Македонија

Преку 800 учесници од 50 земји, 53 панелисти и преку 30 спонзори, се само некои од бројките со кои овогодинешниот New Europe Market може да се пофали и што го прави најуспешниот NEM до сега. „Еден на Еден“ беше единствената агенција учесник од Македонија. Медиската конференција посветена на телевизиската индустрија со посебен нагласок на Средн […]

© 2017 Еден на Еден. Сите права задржани. Web by Glitch Agency. Hosted by xo.mk.