Емисии

Иван Босиљчиќ во Еден на Еден

Неколку дена пред неговите концерти во Скопје и Струмица, Иван Босиљчиќ специјално долета од Белград за да биде дел од Еден на Еден. Српскиот актер на каучот кај Жаре рецитираше на македонски, а не пропушти ни да запее. Покрај Босиљчиќ, во недела ќе ја гледаме и неверојатната 90-годишна Добрила Чабриќ, македонската актерка и пејачка, која […]

Eye Cue во Еден на Еден: „Отовори го пенџерчето“ би поминала топ на Евровизија

Прашајте било кој роден во новиот милениум и веднаш ќе ви каже кои Марко Марковиќ – GP и Стефан Рашковиќ – Steffonator. Најпознатите македонски јутубери, неделава во „Еден на Еден“ зборуваа за новата „Јутјуб“ култура, која се повеќе зема замав во Македонија. Нивните видеа секојдневно ги следат илјадници фанови, а на нивните таканаречени „митапи“ доаѓаат […]

Eye Que и МК јутубери оваа недела во Еден на Еден

Новите генерации добро знаат кои се следните гости во Еден на Еден. Во недела ќе ги гледаме Марко Марковиќ – GP и Стефан Рашковиќ – Steffonator, најпознатите претставници на една нова „Јутјуб“ култура во Македонија. Што е јутјубер, што е она што влече илјадници деца да ги гледаат нивните видеа и се живее ли од […]

Еден на Еден специјал со Жан Митрев: Не стојам позади диетата која наводно лечи рак

Неколку пати се обидов да ја демантирам диетата која го носи моето име, но социјалните мрежи го направија своето, вели доктор Жан Митрев во специјалната емисија на Еден на Еден. Кардиохирургот, кој има 30 години искуство и повеќе од 15 илјади операции на срце пзади себе, со Жаре зборуваше за здравиот живот, исхраната, стресот. Раскажа […]

Еден на Еден специјал со Жан Митрев

Човекот кој зад себе има 30 годишно искуство и повеќе од 15 илјади операции на срце. За Велигден ќе гледаме нов Еден на Еден специјал со Жан Митрев. Во едночасовниот муабет со Жаре, доктор Митрев зборува за диетата, бројните операции и болницата, но и за тоа што значи да се биде кардиохирург. Не ја пропуштајте […]

Солза и смеа во Еден на Еден: Ни кажуваат вицови и на гробишта

Ни кажуваат вицови дури и на гробишта, признаа Саше Димитровски и Никола Кумба во неделната епизода на „Еден на Еден“. Екипата од „Солза и смеа“ ја насмеа публиката на најгледаното ток-шоу со сите анегдоти од нивните патувања и претстави. Во Австралија гледавме да пробаме сѐ, јадевме кенгур, крокодил…Ќе пробавме и од нашинците, но тешко се […]

Солза и смеа и Пепи Мирчевски во Еден на Еден

Битолска инвазија неделава во Еден на Еден. Покрај комичарот Марјан Ѓорѓиевски, кој му прави друштво на Жаре во текот на цела 9 сезона, во недела ќе гледаме уште неколку одлични битолски ликови. Петар Мирчевски, актерот кој сме го гледале во многу македонски, но и балкански филмови, како и во преку 150 престстави, ќе зборува за […]

Епизодата со министерот Тевдовски, „Исцелител“ и градоначалникот на Македонија

Ѕвездата на НБА Леброн Џејмс постојано вози низ Македонија, но низ градот Македонија кој се наоѓа во Охајо, САД. Во неделата во Еден на Еден градоначалникот на Македонија, Џозеф Миљорни, раскажа за животот во градот со исто име како нашата земја и што знае за нас. Тој откри дека неговиот град е крстен токму по […]

И министер и градоначалник и исцелители во едно

Повторно полно студио гости во Еден на Еден. Во недела, во најгледаното ток-шоу во Македонија, гостува Драган Тевдовски. Министерот за финансии пред публиката зборуваше за неговата функција, животот во Данска, студентите, семејството, но и како поминува една владина седница. Покра министерот, во недела ќе ги гледаме и актерите од „Исцелител“. Благој Веселинов, Анастас Тановски и […]

Инвазија Битола

Во недела од 18:50 на Канал 5 глеадајте ја новата епизода на Еден на Еден. А, во неа гости – актерот Петар Мирчевски и екипата на „Солза и смеа“. Погледнете како помина снимањето со битолчаните.

© 2018 Еден на Еден. Сите права задржани. Web by Glitch Agency. Hosted by xo.mk.