Малку посериозно

Уште една „Златна бубамара за популарноста“ за Еден на Еден

На синоќешното 21. по ред доделување на „Златна бубамара на популарноста“, „Еден на Еден“ повторно беше наградена за телевизиска емисија на годината. Водителот Жарко Димитриоски ја подигна наградата заедно со организаторот на емисијата Владо Оцевски. Сакајќи да им заблагодари на сите кои учествуваат во креирањето на најгледаното ток-шоу, Димитриоски со рап песна ги изрецитира имињата […]

Убаво е кога ти се цени трудот

Форбс, Форбс, туку шпоретот дали го исклучи кога излезе? 🙂 Oва беше првата првата мисла што му падна на памет откако Жаре ја слушна веста дека е избран на листата „30 Under 30 Europe“ на престижниот магазин „Форбс“. Во интервју за „Република“, Жаре раскажува за патот до „Форбс“ Неверојатно нешто… Измешано чувство на задоволство, исполнетост, додатна мотивација, благодарност… Убаво […]

Жаре на листата на Форбс „30 Under 30 Europe”

Уште еден огромен успех за Жарко Димитриоски и Еден на Еден! На 22 јануари, со гала коктел во познатиот клуб 100 Wardour St. во Лондон, Forbes ја објави листата „30 Under 30 Europe” ,која истакнува 300 најдобри претприемачи, лидери и иноватори од Европа во 10 индустрии. Помеѓу избраните има претставници од 34 држави, меѓу кои славни […]

Прва награда за Микро претпријатија за Жарко Димитриоски и „Еден на Еден“

Жарко Димитриоски и „Еден на Еден“ се добитници на првата награда во категоријата Микро претпријатија на овогодинешната 11. по ред манифестација „Претприемач на годината“. Целта на доделувањто на престижната награда „Претприемач на годината“ е да се поттикне претприемачкиот дух во земјата, преку промоција на успешни примери. И годинава се избрани најуспешните претприемачи на микро и […]

Второ место за Еден на Еден за најзабавен сајт

Сајтот Еден на Еден го доби второто место во категоријата „Забавен сајт“ на овогодинешното доделување на наградите Сајт на годината, кои во присуство на околу двесте гости, во најголем дел креатори, сопственици, дизајнери, автори на содржините на голем број македонски веб-сајтови, во Македонската опера и балет беа доделени во саботата. Манифестацијата се одржа осма година по ред, во […]

„Еден на Еден“ избрана во топ три најдобри интернет кампањи во регионот!

Маркетинг агенцијата „Еден на Еден“ беше избрана меѓу трите најдобри во категоријата „Дигитален микс“ (Digital Mix) на дигиталните награди „SoMo Borac“, кои се доделуваа викендов на 10. по ред „Викенд медиа фестивал“ во Ровињ, Хрватска. Ова големо признание доаѓа за нашата работа на кампањата за сатирично-хумористичната емисија „Фчерашни новости“. Станува збор за најважните регионални дигитални […]

Жаре стана Амбасадор за борба против гладот

Банката за храна на Македонија му додели Уверение на Жарко Димитриоски, со кое го прогласува за Амбасадор во борбата против гладот. Маркетинг агенцијата „Еден на Еден“ ќе даде сè од себе да ја помогне Банката за Храна, која секојдневно разнесува оброци до најранливите категории во државава – изјави Димитриоски. Банката за храна постои од 2011 […]

Жарко Димитриоски дел од жирито на креативниот фестивал „BalCannes“

Креативниот директор на маркетинг агенцијата „Еден на Еден“, Жарко Димитриоски годинава е еден од петте македонски претставници на овогодинешното, најголемо досега, жири на креативниот фестивал „BalCannes“. Составено од некои од најдобрите и најискусни 25 стручњаци во комуникациската индустрија од регионот, во жирито покрај Димитриоски, Македонија ќе ја претставуваат и Гордана Ампова Димeвска („Зегин“), Ленче Карпузовска (ЕВН), Василије Чорлука („Сачи&Сачи“ / „Публицис ОНЕ“) […]

Преку 50 земји учеснички на NEM 2017, „Еден на Еден“ единствени од Македонија

Преку 800 учесници од 50 земји, 53 панелисти и преку 30 спонзори, се само некои од бројките со кои овогодинешниот New Europe Market може да се пофали и што го прави најуспешниот NEM до сега. „Еден на Еден“ беше единствената агенција учесник од Македонија. Медиската конференција посветена на телевизиската индустрија со посебен нагласок на Средн […]

Започна NEM, екипата на „Еден на Еден“ во Дубровник

Започна петтата по ред конференција  New Europe Market во прекрасниот хотел „Палас“ во Дубровник, а екипата на „Еден на Еден“ е единствената маркетинг агенција од Македонија која е учесник. NEM во фокусот ги става промените што се случуваат во телевизиската индустрија, носејќи уникатно искуство за професионалците од целиот свет, кои на NEM можат да слушнат за новитетите и […]

© 2018 Еден на Еден. Сите права задржани. Web by Glitch Agency. Hosted by xo.mk.