Балкан Стенд-ап

Марјан Ѓорѓиевски – Фази од животот

Ново видео од нашиот Марјан во стенд-ап серијалот кој го работиме за Monza energy drink. Оваа недела тема се фазите од животот. Уживајте!

Марјан Ѓорѓиевски – Жени

Четврто видео од серијалот стенд ап за Monza energy drink кој #1на1 екипата го прави заедно со Марјан! Тема – жени, камерата – подготвена, Марјан – исто така, уживајте! Клик тука за плејлистата со сите досегашни видеа

Марјан Ѓорѓиевски – Мажи

Трето видео од Марјан во серијалот кој го работиме за Monza energy drink. Марјан за мажите. Уживајте! Потсетете се на претходните две видеа. Ајвар и ракија (клик тука) и Трауми (клик тука).

Нов стенд ап од Марјан – ТРАУМИ

Продолжуваме со серијалот стенд ап видеа со Марјан. По првото видео (КЛИК ТУКА) минатата среда, оваа среда ви го претставуваме видеото “Трауми”! Грабнете Монца, наполнете се со енергија и уживајте во “Траумите” на Мацко 🙂 p.s. Еден на Еден и Марјан продолжуваат со следното видео идната среда ексклузивно на Еден на Еден YouTube и Facebook […]

Марјан се враќа со стенд ап видеа!

По повеќе од 3 години пауза, заедно со Марјан Ѓорѓиевски го враќаме најпопуларното YouTube видео во Македонија! Секоја среда во наредниве пет недели на нашиот  YouTube  канал ќе гледаме што има Марјан да каже за мажите, жените и нашето секојдневие. А сега, не чекајте и наполнете се со енергија од Monza energy drink и хумор од Марјан! Уживајте во […]

НАСМЕВНИ СЕ, НЕ БЕРИ ГАЈЛЕ, АЈДЕ НА ЗДРАВЈЕ СКОПЈЕ!

По 4ти пат се одржа фестивалот кој и дефинитивно се зацврсти како најголемиот стенд ап евент на Балканот. Сковин Балкан Стенд Ап 4 и овојпат на ниво на задачата. 2500 посетители беа дел од фантастичното тричасовно шоу во Експо Центарот на настанот кој беше распродаден неколку дена однапред. “Им благодариме на сите што дојдоа. Неизмерно […]

Ден без смеење е загубен ден

Се ближи почетокот на четвртиот Балкан Стенд Ап фестивал. Ја искористивме можноста и направивме интервју со двајца од гостите од Србија, Неша Бриџис и Александар Перишиќ кој за прв пат доаѓа во Скопје.   Кога го имавме првиот настап? Александар: Го памтам денот кога го имав првиот настап. Тоа беше на 04.11.2010, пред повеќе од […]

БУБО КАРОВ – СКОВИН БАЛКАН СТЕНД АП 4 ЌЕ БИДЕ ВРВНО ШОУ!

Домаќинот на Сковин Балкан Стенд Ап 4, Жарко Димитриоски, Бубо Каров и Марјан Ѓорѓиевски беа присутни на пресот со кој се означи почетокот на продажбата на карти за еден од најочекуваните настани оваа година, четвртиот по ред Балкан Стенд Ап фестивал, кој и оваа година е подржан од Министерството за Култура. Одлично расположени, тројцата ги […]

ФАНТАСТИЧНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ НА СКОВИН БАЛКАН СТЕНД АП 4!

  И официјално, петок 20.12.2013 е денот кога на Македонија и доаѓа моментот да се насмее за сите други 364 денови. Балкан Стенд Ап го најавија нивниот четврти по ред фестивал и богами имаме на што да се радуваме! За прв пат на фестивалот, а и за прв пат воопшто во такво издание ќе го […]

Импресии од Панч стенд-ап во Љубљана

Супер вечер вчера на Панч стенд ап фестивалот во Љубљана! Браво за нашето другарче Тин Водопивец за организацијата п.с.веќе се прави букингот за најновиот Балкан Стенд Ап оваа година…

© 2018 Еден на Еден. Сите права задржани. Web by Glitch Agency. Hosted by xo.mk.