Зад камера

Kaко помина снимањето со Виолета Томовска и Ефто Пупиноски

Не една, туку две музички легенди во недела ќе го исполнат студиот на Еден на Еден со песна!Не ја пропуштајте оваа епизода на Еден на Еден со Виолета Томовска и Ефто Пупиновски. Очекувајте многу музика, анегдоти, сеќавања… Погледнете низ фотографии како помина снимањето со Виолета Томовска и Ефто Пупиноски.

Од снимањето со Ана Николиќ и Раста

Повеќе од 300 пораки во рекордно време пристигнаа во инбокс уште од првиот момент кога го објавивме огласот за снимањето со Ана Николиќ и Раста. Интересот да се присуствува во студиото на Еден на Еден беше огромен, а епизодата со српските пејачи, кои ќе имаат свој концерт во Скопје, ќе може да ја погледнете оваа […]

Мама Миа!

За првпат шест гости застанаа спроти Жаре за епизодата во која гости ни се дел од актерската екипа на мјузиклот Мама Миа. Тања Кочовска, Биљана Драгичевиќ Пројковска, Арна Шијак, Нина Деан, Кире Ѓоревски и Никола Наковски ни подготвија и песни и игри и многу анегдоти околу претставата. Погледнете како помина снимањето со актерите од Мама […]

Кај Кили

Еден на Еден специјалот со Кирил Поп Христов – Кили, кој во недела од 18:50 часот ќе се емитува на Канал 5, беше снимен во неговиот дом во Скопје. Ве очекува одлично интервју, час исполнет со приказни за заминувањето на Кили во Еквадор, животот, луѓето и пријателите таму, неговото лечење, враќањето во Македонија…

Снимањето со најубавата публика!

Ја имаме најспецијалната божиќна епизода досега! Идејата беше да ги собереме девојчињата кои ги испеаја едни од најубавите детски евергрини. Песните на кои ние растевме, а сега растат и нашите деца или внуци, препеани по 20 и кусур години од истите тие девојчиња. Уживајте во Божиќниот специјал со Ирена, Сања, Елеонора, Наталија и Емилија 🙂 […]

Како помина снимањето со Тин, Тино и Атанас

Новогодишниот специјал на Еден на Еден ги собра на едно место словенечкиот комичар Тин Водопивец и нашите актери Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски. На сцената, се разбира, ги дружат и Жаре и Марјан, а резултатот е една одлична новогодишна епизода со многу смеење, стенд-ап настапи, имитации, игри и импровизации. Новогогишниот специјал ќе се емитува во […]

© 2018 Еден на Еден. Сите права задржани. Web by Glitch Agency. Hosted by xo.mk.