Образ за секој министер

„Образ за секој министер“ е новата македонска иницијатива за која ексклузивно ќе извесуваат „Фчерашни новости“. Во новата епизода на најгледаната хумористична емисија ве чекаат уште многу нови вести заедно со Ланчо, Мартин, Арчи и Јелисалфета.


Не ги пропуштајте новите „Фчерашни новости“ оваа недела од 20 часот на „Телма“ или во живо на нивната страница на „Фејсбук“, каде во моментов во тек е специјален giveaway за хард кор фановите.

Погледнете за што се работи на линкот.