Што ќе гледаме во новите Фчерашни новости?

Во недела во редовниот термин од 20 часот не ја пропушатајте новата епизода на „Фчерашни новости“.

Што точно ќе гледате во епизодата 23 од третата сезона на пародичните вести? Екипата не ни открива! Знаеме само дека ве очекуваат 30 минути смеење и некоја скриена солза.

Доколку, пак, ве интересира дали името е сменето, велат – уште не!

Гледајте „Фчерашни новости“ во недела 20 часот на „Телма“ и во живо на нивната официјална страница на „Фејсбук“. Следете ја екипата и на „Инстаграм“.