Фчерашни 29

Пратениците не се толку оддалечени од граѓаните, како што многумина сметаат. Најдобриот доказ за тоа го имаат „Фчерашни новости“, од кои вчеравечер по 29 пат сезонава последни дознававте што сѐ се случуваше изминатата недела.

Целата епизода веќе е достапна и на „Јутјуб“, а во неа гледајте и:

    • Зошто се напнати скопските вулканизери?
    • Ексклузивно: Полициска акција од најтежок вид
    • Дали Охрид стана Атлантида на Балканот?

„Фчерашни новости“ продолжуваат со нови материјали и оваа недела. Гледајте ја епизода 30 во недела од 20 часот на Телма или во живо на официјалната ФБ страница.