Фчерашни во штабот на ДУИ

Екслузивно: „Фчерашни новости“ влезе во штабот на ДУИ. Екипата истражуваше и за тоа зошто пред еден македонски затвор има шатори. Скандалозно: Каде отиде Борис Сарафов?

Следува 15. епизода од втората сезона на „Фчерашни новости“.  Екипата на најдобрата забавно-сатирична емсија на телевизија, титула сега потврдена и со Златна бубамара, повторно подготви одлична епизода.

Имајќи предвид каква недела имавме, може и да претпоставите какво издание ве чека во недела, 19:10 часот на „Телма“ телевизија.

Останете чекор зад сите и не ги пропуштајте новите „Фчерашни новости“.