Нови Фчерашни во недела

Неделата навечер е резервирана за нова доза на „Фчерашни новости“. Професионалната, независна и храбра новинарска екипа за неделава ви подготви:

  • Приказна за едно семејство
  • Фчерашни во живо од протестот во Радовиш
  • Интервју со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ
  • Нова Фчерашни дебата

Не ги пропуштајте новите „Фчерашни новости“ оваа недела од 20 часот на „Телма“ и во живо на нивната официјална страница на Фејсбук.