Го пофали кафето и домаќините и си замина – секој сака ваков гостин

Гостин каков што секој може да посака! Љубчо Георгиевски во студиото на „Фчерашни новости“ го пофали кафето, домаќините и емисијата. Што се друго се случуваше во новата единаесетта по ред епизода на „Фчерашни новости“, погледнете и на „Јутјуб“:

Првата сезона на „Фчерашни новости“ полека и сигурно, последна од сите, оди кон својот крај. Екипата веќе работи на епизодата 12.

Сите досегашни емисии, скечеви, епизоди и екслузивни клипчиња погледнете ги нашите официјални канали:

Јутјуб: https://www.youtube.com/channel/UC5_dpZJ3XmZ7RkcUvmtAG9w

Фејсбук: https://www.facebook.com/FcerasniNovosti/

Инстаграм:https://www.instagram.com/fcerasninovosti/

Пишете му и на Спиро Енергија на spiroenergija69@yahoo.com

Премиера: Секоја недела во 19:10 на Телма

Репризи: недела 23:05 часот, понеделник и четврток после 16 часот