И Македонија е плоча?

Неверојатно откритие: После Земјата, откриено е дека рамна плоча е и Македонија. Скандалозно: Познатиот водител Кузман уловен во прегратките на жена.

Ова се само дел од работите што нема да ги гледате во неделното издание на „Фчерашни новости“. Место нив, екипата подготви 30 минути со најзначајните вести неделава, претставени од нивен агол.

Што се подготвија Бранко и неговата екипа, останува да погледнете оваа недела, 19:10 часот на Телма.