Moнопол

Монопол, омилената игра од детството на нашите политичари, сега ја играат во живо. Кој како помина, кој што лапна? Погледнете ги резултатите од првиот круг, во следниот видео запис на „Фчерашни новости“:

Монопол – ФН С04 Eп.09

Монопол, омилената игра од детството на нашите политичари, сега ја играат во живо. Кој како помина, кој што лапна? Погледнете ги резултатите од првиот круг, во следниот видео запис.

Gepostet von Фчерашни Новости am Sonntag, 4. November 2018

Во останатите вести во последната епизода на „Фчерашни новости“, последни дознајте и:

– Ново шоу на Фчерашни: Каква храна се јаде низ македонските кујни?

– Ексклузивно: Ослободени борците на ОНА од плаќање комуналии

– Откриваме: Македонските поговорки, вистина или мит?

Погледнете ја целата епизода 9:

Со нови содржини „Фчерашни новости“ се враќаат во недела од 19:30 на Канал 5 телевизија.