Нови Фчерашни во недела

Во недела од 20 часот на „Телма“ следува новата епизода на „Фчерашни новости“. Еве што ќе гледаме во епизода 10:

– Фчерашни на терен: Разговор за рибарството

– Фчерашни откриваат: Како се споија медицината и судството?

– Фчерашни дознаваат: Зошто едно младо момче-патриот е тажно?

Не го пропуштајте следното издание на најгледаната хумористична серија. Гледајте ја епизодата 10 оваа недела на „Телма“ или во живо на „Фејсбук“. Останете во тек со екипата на нивните официјални страници на „Фејсбук“ и „Инстаграм“.