Ода на новинарите

Синоќешната епизода на „Фчерашни новости“ беше посветена на нивните секогаш професионални, ревносни, морални, навремени, елоквентни, модерни, убаво облечени, ерудити или кратко речено – новинари.

Во епизодата 16, која веќе е достапна на нивниот официјален „Јутјуб“ канал, погледнавме зошто нивната работа воопшто не беше лесна во изминатите години.

Дознајте последни:

    • Тешка ли е новинарската професија?
    • Колку е ризично да се биде репортер на терен?
    • Како е да се биде репортер во „Фчерашни новости“?

За следната недела екипата веќе подготвува нови материјали и фчерашни вести. Гледајте ги секоја недела на Телма, а дотогаш останете во тек со новостите на Фејсбук и на „Инстаграм“.