Петр Чех царува и меѓу тапаните (видео)

Еден од најдобрите голмани во светот Петр Чех кој царува меѓу стативите во тимот на Челси, покажа дека го бива и за други работи. Тој денеска на „Јутјуб“ објави видео како на тапани ја свири песната од неговиот омилен бенд Foo Fighters. Moжеби не навиваме за ист тим, но сакаме исти бендови.