Погледнете го гостувањето на Весна Бејби Петрушевска

Сезоната 007 од #1на1 ќе биде запаметена по многубројните дебитантски гостувања на многу македонски и балкански фаци кои што се пристуни на сцената долги години. По минатотонеделното гостување на Тамара Тодевска, време беше за уште една македонска блондинка да седне наспроти Жаре. Овој пат Весна Бејби Петрушевска ни беше гостинка и ни го понуди токму тоа што го очекувавме од неа. Фантастична забава, супер хумор и разговор без влакна на јазикот. Во оваа епизода Весна откри многу детали за нејзината кариера, за тоа како завршила во Гугл, но откри и како настанала нејзината караница со Игор Џамбазов. Целата епизода со Весна Петрушевска ќе можете да ја погледнете на следниот линк:

 

Монологот од епизодата ќе може да  го погледнете тука, a рап битката на Заев и Груевски ќе може да ја погледнете тука.