Познатите одговараат: Кога Македонија ќе влезе во ЕУ ?

Пред  одреден период една агенција изврши истражување меѓу познатите личности од Македонија да ги запраша “Кога Македонија ќе влезе во ЕУ ?”
Ова се одговорите што ги добија:

 

Груевски: Наскоро
Црвенковски: Кога СДСМ ќе дојде на власт

 

Кили: Кога ќе се легализира канабисот

 

Заев: Кога ќе се легализира канибализмот

 

Газдата на еден познат македонски сајт:  Нема да ви се верува што вели Сораја за ЕУ додека лежи полу гола и ако зумирате доволно на сликата може да и ја видите левата брадавица

 

Администраторот на фејсбук страната на Сител:  Кога доволно луѓе ќе ја лајкнат оваа слика од Исус

 

Сузана Турунџиева: Nekoi lugje mislat deka ke vlezat vo EU no porvo ke vlezat vo WC

 

Тони Михајловски:  Прашањево ме потсети на еден виц со зајакот и мечката кога мечката си го брише гзот со зајакот..

 

Иванов:

 

Есма: ЕЕЕЕЕУУУУУУ ЕЕЕЕЛЕЛЕЕЕЕЕ УУУУУ ЕЕЕЕЕЕЕ УУУУУУ

 

Латас: Веќе сме влезени уште пред 6 години

 

Џон Сноу: Не знам

 

Горан Пандев: аааммм…еееееууу…еееее..ууунија…што…ааамммм….

 

Игорче Трпески: Ма што ќе ни е ЕУ, не би сакал да сум во иста унија со Ламоника

 

Најголемите обожавателки на Кајмакоски: ААААААААЕЕЕЕЕЕЕААЕЕААЕЕААЕЕАЕАЕАЕААААА…што ?? добро мамо ќе легнеме еве сега

 

Барак Обама: Кои у што да  влезат ?

 

Драган Вучиќ: Ајде да видиме што велат кутиите..во која кутија се крие влез во ЕУ ? 5тата ?

 

Сабина Тарот: Да..еве се гледа има некој пат долг државава…да..некаде некој иде..ете..

 

Алачки: Мх мх мх, влез во ЕУ..баш слатко звучи мх мх мх

 

Цацко: Еве сега ќе влеземе, го фарбаат автобусот за нас..иначе..сега..

 

Просечен бодигард по дискотеки: Па не знам кога ќе влезе бе..има лична ? Има деколте ? Се знае со газдата ?

 

Васко Ефтов: А зошто Тито знаеше дека нема да влеземе ? Дали Илуминатите ја нападнаа Македонија ? Кој го уби Ченто ? А дали истиот тој им ја мати водата на коњите ? Ова се сите прашања што навидум немаат одговор

 

Карло Бос: Не знам кога би пенетрирале во ЕУ како држава али јас сам имам повеќе пати пенетрирано во а и надвор од ЕУ

 

Игор Џамбазов: Види пријателе, ЕУ ти е како жена, мора да ја сакаш за да те прими во целост

 

Амди Бајрам: Во 24 и полноќ часот и 12 минути треба да влеземе во ЕУ, 102.37% сум сигурен

 

Борис Трајанов: ААААААААААААААААААААААААААААААААА

 

Бранко Геровски: ШшљшљшшшшЕУшљшшшш

 

Абдилаќим Адеми: Еве сега да положиме екстерно со добра оценка па ќе не примат

 

Просечен кладилничар: Како не ќе влезе..Реал 1у1 не влезе.. Македонија ќе влезе на таа квота..

 

Баба Рада: Па има многу тревки во ЕУ, така да се надевам побрзо ќе влеземе

 

Марјан Стојановски: Ма што има покана да чекаме у ЕУ ? Најдобро да им отидеме онака без најава да ги изненадиме малце

 

Јован Јованов: Ма какво ЕУ, отидете у Америка, па после нека ве тужат колку сакаат ни глава да ве боли ни ништо..

 

Велија: Со оваа диктатура никогаш ! А штета, баш мала конкуренција има за смоки во Европа…

 

 

Љубе Бошкоски: Бев ја у ЕУ, и тоа у Холандија долг период, така да да  ви кажам ништо посебно не е Европа…

 

Дедо ми: Ма у времето на Тито не ни требаше ЕУ а и со Русите се сакавме како народ, Американциве ни се плашеа..

 

Баба ми: Море какво ЕУ, земи поучи малце па касни пошто гладен на школо не се иде, и таму не седи до прозорците ќе настинеш ќе се разболеш од ладното..