Владо Јаневски: Каролина ја сакам како сестра, но…

Во вчерашната „Еден на Еден“ Владо Јаневски откри анегдота, која ретко кој ја знаеше досега. Иако не сака свадби, тој одлучил да ѝ направи чест на својата колешка, која вели ја сака како сестра. Заедно со Калиопи дошол на свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин, но не успеал ни да се поздрави со невестата.

Погледнете ја целата приказна:

Во новата „Еден на Еден“, Владо отворено зборуваше за сите гласини поврзани со него: дека бил болен, дека е хомосексуалец, дека е во врска со Дунавка…

Епизодата, која беше една од најгледаните сезонава, ќе може да се погледне на „Јутјуб“ за неколку дена.

Во следната „Еден на Еден“ следува ексклузивно интервју со таткото на хип-хопот, добитник на Polar наградата за 2019, Grandmaster Flash. Не ја пропуштајте епизодата во недела од 18:30 на „Канал 5“.