Време е! „Еден на Еден“ сезона 9 стартува оваа недела

Да, дојде тој ден 🙂 Eден на Еден стартува со сезона 9!

Повеќе од 200 епизоди и околу 250 гостувања ја испишуваат историјата на најгледаното ток-шоу во земјата.

Жаре и тимот на „Еден на Еден“  се враќаат на „Телма“ во нов термин – секоја недела во 20:30 часот.

Првата епизода од сезона 9 на нашата емисија започнува со времеплов на дел од најинтересните моменти кои се случиле во сите досегашни години од шоуто.

Од А2 и А1, преку МКЦ и Алфа, до доаѓањето на Телма. Ќе се потсетиме за времето кога Драган Вучиќ бркал девојки заедно со Здравко Чолиќ и што крие Кили во фонтаната пред Драмски. Кога Столе Стоилов пцуеше на хелиум и кога новогодишно во кафана се дружеа Жаре, Трендо и Џамбазов. Ова е само мало делче од екслузивните интервјуа, одличните гости и неверојатните приказни кои ја направија „Еден на Еден“ она што е денеска.

А како бонус, ќе го видиме и почетокот на Спасе, како најверен фан на емисијата!

Не заборавајте, нов термин на „Еден на еден“ – недела, 1 октомври, 20:30 часот на „Телма“!