Фчерашни стигнаа до 29

По велигденскиот ТОП 13 и потсетувањето на најгледаните скечеви на „Фејсбук“, „Фчерашни новости“ неделава се враќаат со нов материјал и вести.

Во епизодата 29 од сезона 3, последни дознајте:

    • Ексклузивно: Фчерашни на протестот на вулканизерите
    • Сторија од Охрид, Ланчо на местото на злосторот
    • Ново реално шоу: Сѐ за летно тело

Не ја пропуштајте и оваа епизода на „Фчерашни новости“ оваа недела од 20 часот на Телма и во живо на нивниот официјален канал на „Фејсбук“.