Јас киснам во архив

Помина само еден месец од хитот „Кристмас“, а „Фчерашни новости“ веќе имаат нова песна. Во вчерашната 20. епизода, премиерно беше изведена „Јас киснам во архив“:

Во останатите новости, публиката имаше можност последна да дознае и:
– Големи протести за името во Џепчиште
– Фчерашен хороскоп: Кои се најмалер хороскопски знаци во Универзумот?
– За што служат пластичните шишиња во Вардар?


Се на се, епизодата 20 донесе нови 30 минути одлични хумор и сатира. Во исчекување на новата епизода во недела, следете ја екипата на нивните официјални странициа на „Фејсбук“ и „Инстаграм“.
„Фчерашни новости“ секоја недела од 20 часот на телевизија „Телма“.