Најдобриот ќелав ракометар во светот доаѓа во Еден на Еден

Во следната епизода од #1на1 на гости ни доаѓа ракометарот на Вардар и руски репрезентативец Тимур Дибиров. Оваа сабота во 19:15 часот на Телма, фановите (и оние кои не се фанови, но редовно пцујат) на експлозивниот ракометар ќе може да го видат во ретко и супер релаксирано издание во кое што сите ќе уживаат. Плус, првпат ќе го видите во одело 🙂

 

Update: Епизодата е веќе достапна на нашиот јутјуб канал 🙂