Најиспотениот спортист – гостин во Еден на Еден! (Борко цела емисија)

Епизодата со број 20 од седмата сезона на #1на1 ни го донесе гостувањето на новиот голман на РК Барселона – Борко Ристовски. Македонскиот “министер за одбрана” беше навистина опуштен за време на неговото гостување во нашето шоу а тоа резултираше со супер емисија во која што меѓу останатите работи Борко откри и дека би му “удрил една воспитна” на Столе Стоилов! Тој ни раскажа и ексклузивни детали за неговиот трансфер во Катар, играше “Твоје чело личи познато”, и ја составуваше неговата ракометна влада. Целата епизода, која што воедно е и најдолгата епизода за оваа сезона можете да ја погледнете тука:

 

Moнологот од епизодата можете да го погледнете тука, а епската рап битка на Заев и Груевски плус СЛАТКАРИСТИКА можете да ја погледнете тука.