Се гледа ли крајот на преговорите за името?

Ексклузивното интервју со премиерот Зоран Заев беше емитувано вчерашната епизода на „Фчерашни новости“.

Професионалната екипа на најгледаните (хумористични) вести за неделава ви подготви и:
– Се гледа ли крајот на преговорите за името?
– Дали поранешниот премиер конечно си најде канцеларија во судот?
– Протест на македонските пирати и гусари

За оние што ја пропуштија, епизодата 21 на „Фчерашни новости“ веќе може да се погледнете и на „Јутјуб“.

Екипата, пак, се подготвува за следната епизода, која ќе ја гледате во недела од 20 часот на „Телма“ и во живо на „Фејсбук“.