Професор Јоци ги има деталите

GOKOЕминентниот професор Јоци ги има деталите за тоа што сѐ може да очекувате оваа недела од новата епизода на „Фчерашни новости“. Епизодата 30 ви носи:

  • Саем за советници во Влада
  • Што велат од Влада за препораката од Европската комисија
  • Нова полициска акција на Алфа и Буби Бета

Гледајте ги новите „Фчерашни новости“ во недела од 20 часот на „Телма“ и во живо на официјалната страница на емисијата на „Фејсбук“.